BLOG

Jak se mi pracuje se stolem sit2stand - Jedním slovem: Skvěle

Stůl je robustní, prý unese až 100kg, ale to jsem nezkoušel. Je programovatelný, takže si můžu přednastavit 3 polohy. (využívám ale jen 2 :))
Zhruba rok a půl jsem měl stůl pro práci ve stoje udělaný z papírových krabic. Nebylo to moc estetické, ale bylo to zadarmo a účel to splnilo. Nevýhodou bylo, že vždycky když jsem se chtěl posadit nebo postavit, tak jsem musel vzít notebook a přenést ho na vedlejší stůl. Což zní jako prkotina, ale pokud jsem zrovna zabraný do nějakého problému, tak poslední co chci, je přerušovat si myšlenky nějakým přesunem.
Zdroj: davidjs.com, březen 2014 - kráceno.
Více informací

Názor spokojeného zákazníka

Pokud hledáte nestranné srovnání stolu SIT2STAND s jedním z jeho konkurentů, možná Vám pomůže názor jednoho z našich spokojených zákazníků.

Více informací

Bolesti zad při sezení nelze odstranit. Pomůže jen práce ve stoje

Plných 80 % lidí trpí bolestmi zad. Příčinou bývá práce v sedě a nedostatek pohybu. Špatnou zprávou pro tyto lidi je, že bolesti zad při sezení nelze trvale odstranit. Dobrou zprávou však je, že pracovat dnes lze i ve stoje, a přitom se aktivně hýbat – a to i v běžné kanceláři. 

Více informací

Bolesti zad vyřazují z práce ročně stále více zaměstnanců. Zaměstnavatelům se to pořádně prodraží

Bolesti zad sužují nejen ty pracovníky, kteří jimi přímo trpí, ale také jejich zaměstnavatele. Dorzalgie čili bolesti zad totiž tvoří jednu z nejčastějších příčin pracovní neschopnosti, a toto číslo setrvale roste. Zaměstnavatele přitom stojí každý nemocný pracovník desítky tisíc korun měsíčně. Řešení je přitom snadné: umožnit zaměstnancům, aby při práci nemuseli sedět a hrbit se.

Více informací

Za bolesti zad může sedavá práce

Bolesti zad dnes trápí 8 z 10 lidí. Hlavním viníkem je práce v sedě. Dokud neodstraníte tuto překážku, problémů se zády se nemáte šanci zbavit. Pracovat lze ale bez problémů i ve stoje, a to i v kanceláři nebo na počítači v domácí pracovně. 

Více informací

Práce na počítači vestoje

V odborných publikacích o bezpečnosti a ergonomii práce se obvykle doporučuje častější střídání dobře vyvážených pracovních pozic dle potřeby pracovníka. Jinými slovy, ideální kancelář by nám měla umožňovat práci vsedě i vestoje tak, abychom mohli snadno přecházet z jednoho režimu práce do druhého. Asi nejlepší výškově nastavitelné stoly v Česku vyrábí Martin Kříž pod značkou sit2stand.

NaVolneNoze.cz

Více informací

Sezení nás zabíjí

Ze zdravotního hlediska je vhodný pracovní stůl nejdůležitějším vybavením kanceláře. Protože zdraví pracovníka zásadně rozhoduje o jeho kondici, koncentraci i chuti pracovat, je možná i mnohem důležitější než nejnovější počítač nebo program. Co to je zdravý stůl? Zdravý pracovní stůl je ten, který umožňuje práci také vestoje. Na trhu jsou dostupné nejrůznější vysoké stoly, které je však třeba kombinovat s běžným psacím (počítačovým) stolem, protože nonstop práce vestoje také není ideální. Nejlepším řešením jsou proto tzv. výškově nastavitelné stoly pro práci vestoje i vsedě, které u nás nabízí např. značka sit2stand. Tato značka dokonce prodává stoly pro konference a porady vestoje.

Margit.cz

Více informací

Uvažovali jste už o práci vestoje? Nyní je ten správný čas!

Se stoly od sit2stand.eu můžete libovolně dlouho pracovat vestoje nebo vsedě, změna pozice stolu je přitom nenáročná, rychlá a tichá. Všechny dodávané ovladače stolu si pamatují 3 vámi přednastavené výšky stolu, optimálně zvolené pro vaši postavu. Práce vestoje zlepší vaše zdraví i vaší bystrost a výkonnost.

Forbes, září 2013

Více informací

Na stojáka

Martin Kříž ještě před čtyřmi lety pracoval jako informatik a potýkal se s neustávajícími zdravotními těžkostmi. "Pracoval jsem opravdu hardcorovým způsobem - čtrnáct až šestnáct hodin denně za počítačem. Měl jsem permanentně problémy se zády i soustředěním, a tak jsem začal hledat. Ve světě už kolem roku 2008 začal trend práce vestoje, u nás se o tom vůbec nevědělo. Tak jsem se toho chytil," popisuje informatik, jak se z něho stal majitel firmy, jež vyrábí stoly k práci vestoje.

Respekt č. 50/2012

Více informací

<< < | 1 | > >>